Prosinec 14 2019 19:02:43
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru

Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Návštěvnost
free counters
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nové mapy na GC
LooperCZ
pozorjed napsal:
prvních 450 kešek jsem našel bez map, prostě za šipkou a dívat se pod nohy kam šlapu. Mapy na GC.com beru jen jako náhledové, abych poznal, že nová keš 72km na jih je spíše pod Brnem nebo u Hodonína, a na to stačí i OpenStreet mapy.

Možná že na to jako PM koukám blbě, ale zdá se mi, že to, co mi za mých cca 600 ročně fungovalo a POMÁHALO MI TO, kamarádi z USY pomaloučku likvidují. A diskuzi o tom, že prvních 450 ... a že jako Openstreet ..., to si klidně odpusťte. Pokud už Groundspeak nabízí mapu s (byť chudičkým) ovládací UI , rádoby filtrací a podobnými nevychytávkami, tak ať radši při tak masivním přístupu na gmapy postupně nedowngradují a vyjednají s Googlem nějakou exkluzivitu. Myslím si, že s 2000000 přístupy denně se STÁVÁME celkem lukrativním zákazníkem. Anebo ať mapu zruší (když je tam dle některých z vás víceméně na prd) a odpadnou diskuze.

Openstreet ? Velice chvályhodný projekt, jeden panáček u nás ve firmě je snad dokonce jedním z jeho leaderů, ale zákazník chce za svoje peníze FUNKČNOST a ne třeba to, že jeho paneláček není na mapě. A řeči o možnosti na projektu participovat a paneláček si dokreslit .... ano, ale já cpu peníze groundspeaku a tak nic kreslit nebudu.
Ego sum stultus excors. Na pokoru je čas po smrti.

zir37
LooperCZ napsal:
pozorjed napsal:
prvních 450 kešek jsem našel bez map...

... to, co mi za mých cca 600 ročně fungovalo a POMÁHALO MI TO, kamarádi z USY pomaloučku likvidují
... diskuzi o tom, že prvních 450 ... a že jako Openstreet ..., to si klidně odpusťte
...myslím si, že s 2000000 přístupy denně se STÁVÁME celkem lukrativním zákazníkem.

Asi tak bych to viděl. Někdo má takové schopnosti, že si může hrát s GeoGetem a dalšíma vymoženostma, ale někteří bohužel ne. A taky si myslím, že jednou z těch důležitých věcí, za které by měl Zeměmluv utrácet, jsou mapy. Ostatně nechci po nich ani nic jiného, než aby ten web nebyl čím dál horší a na to myslím mají peněz dost.

BigTLeila
Po pár věcných dotazech na FB mi blokli přístup, paráda Grin

https://www.geocaching.com/p/default.aspx?guid=f93
sigma 1
[quote]LooperCZ napsal:
[. Myslím si, že s 2000000 přístupy denně se STÁVÁME celkem lukrativním zákazníkem.

Nechci se rozhodně zastávat GS, ale chce to viděl trochu v proporcích. S 2 miliony prokliků se žádným LUKRATIVNÍM zákazníkem pro Google mapy nestáváme, protože je nekomerční bez reklam, takže právě naopak čím víc, tím hůř....
Google začal aplikovat nové podmínky pro prokliky letos a zpoplatnňuje každých tisíc přístupů nad 25 tisíc denně částkou 4 dolary, což pokud by si GS nekoupil licenci znamenalo někde okolo 8 tisíc dolíků denně. Kdyby si GS koupil licenci, určitě by ta částka významně klesla, ale i tak by zůstala pravděpodobně v řádu minimálně stovektisíc dolarů za rok.
Ne že bych odklon od Google maps schvaloval, ale ve světle těchto faktů ho docela chápu ikdyž ze zákaznického pohledu je to těžko překousnutelný krok.
Na druhou stranu jsou zatím google fotomapy použitelné v dynamické mapě v okně keše, takže k tomu na co fotomapu aspoň já používám, ji mám zatím k dispozici ( ikdyž trochu kostrbatě).
Jinak na závěr doporučuju těm co potřebují brečet ( a neprosto jim to nemám za zlé) ať brečí do GS.com a ne tady, tam to třeba k něčemu bude. Já už jsem tak učinil.

Deloreans
no ja si myslim, ze 2 mega pristupu za den je pro google docela houno...to maji na vyhledavani za vterinu, takze vytizeni serveru je nulovy

pozorjed
někteří špatně pochopili můj příspěvek, mapy Google pro mě nejsou důležité proto, že dobré mapy mám v navigaci u sebe. Prostě mapy na Inetu beru jako náhledové (atlas, seznam, google, ...).
Poznámka pro ty, co se vymlouvají, že nepoužívají GSAK, Geoget a podobně - tak řekněte nahlas, není problém na některém pivu předvést, poradit. A pokud bude větší ohlas, může být i event Smile. Neříkám že poradím hned během 5 minut, jak někdo napíše, ale zatím jsem vždy dokázal poradit nebo tazatele nasměrovat (já bych chtěl taky takovu tečkovanou mapu jako máš v profilu, ..., zalogoval jsi moji keš, viděl jsem tvůj profil, co jsou to ty Série, Puzzle, ...).
pozorjed

http://www.geocaching.com/profile/?guid=494bdbfa-c
Tomas451
Tak aby jsme těm amíkům jen nekřivdili, tak se mi zdá, že jsou o něco rychlejší v načítání a zobrazování Smile

neattom
Mě třeba nové mapy nevadí. Jen to jen o zvyku. Možná se mi i líbí víc, protože je v nich zakresleno více detailů, které na mapách google nebyly (sice detaily asi k odlovu keše nikdy potřebovat nebudu, ale to nevadí). Pokud někdo potřebuje satelitní mapu, není problém si otevřít listing keše, kde je satelitní mapa pořád k dispozici, případně si otevřít google mapu a do vyhledávání zadat souřadnice keše. Efekt naprosto stejný. Smile

Babu team
Používám Firefox a ted jsem stáhl script pro Greasemonkey,který přidá google mapu (jako výchozí), google satelitní mapu, google hybridní, google teréní a turistickou mapu z Amapy.cz do map na geocaching.com. Navíc je možnost mapy disablovat.Zatím to funguje.

http://userscript...how/125926

Deloreans
babu super...mrknu na to doma Smile

zir37
pozorjed napsal:

Díky za nabídku pomoci, ale já jsem příspěvkem vůbec nemyslel, že se chci s GeoGetem naučit a ani nežárlím na ty, co to s ním umí. Jen mně osobně se zdá, že nás do používání všemožných prográmků nutí sám Grondspeak a mně to nevyhovuje, protože jsem prostě spokojený s tím, co se dělá normálně na webu. A jakýkoliv krok zpět zde mi proto vadí třeba víc, než tobě. Mapu také používám jako náhledovou a ke keším chodím podle navigace, ale stejně jsem ji používal dost často.
Nesouhlasím teď ale s příspěvkem, že nové mapy jsou podrobnější. Možná ve městě, ale když se podívám na venkov, tak to je dost bída. Snad to vyřeší nějaký skript, až bude i pro Google Chrome.

J.S.Jasanek
zir37 napsal:
pozorjed napsal:

Snad to vyřeší nějaký skript, až bude i pro Google Chrome.

... nebo OPERU ... Wink

sigma 1
Mam pocit, ze jsem vcera cetl na .cz ze v chromu uz script na amapy funguje.

JPM66
To: babu - super, uvidím jak dlouho bude fungovat.

To: pozorjed - to doučování Geoget bych bral. Systémem pokus omyl a nápověda zatím jde, ale je to škola pomalá. Vyhlaš někdy doučovací kroužek, hlásím účast.
Vše má své místo a svůj čas.

Doma-v-Lutine
Babu team napsal:
Používám Firefox a ted jsem stáhl script pro Greasemonkey,který přidá google mapu (jako výchozí), google satelitní mapu, google hybridní, google teréní a turistickou mapu z Amapy.cz do map na geocaching.com. Navíc je možnost mapy disablovat.Zatím to funguje.

http://userscript...how/125926

Na Google Chrome funguje :-) sice mi nové mapy až tak nevadilo, ale zvyk je zvyk.

Dík Tome

Chasseur.cz
Jo,jo. Zase mám starou dobrou Gůglíkovu mapu. Dík Wink
maxcdn.project-gc.com/BadgeBar/Chasseur.cz.png

zir37
Paráda, ještě včera večer to nešlo. Díky za info.

BigTLeila
Tak to je bomba, super!

https://www.geocaching.com/p/default.aspx?guid=f93
LooperCZ
Babu team, potlesk. AMapy jsou to, co mi chybělo, jinak jsem je používal více jak Google. Po dlouhé době opět GM skript v mém počítači Smile
Ego sum stultus excors. Na pokoru je čas po smrti.

Setler
Bohužel neumím pracovat se scripty a tak bych poprosil o radu, jak naistalovat google mapy do Opery. Předem díky za pomoc.

Přejít na fórum:
Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
Hosté on-line: 8

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Vánoce

Všem hráčům geocachingu
přejeme příjemné prožití
svátků vánočních
a v novém roce
hromadu nalezených keší!
Kalendář akcí
<< Prosinec 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy