Srpen 22 2019 06:41:49
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky GeoŽena
Geo……proměna

Vás šťastnější, jenž vlastníte větší nebo menší množství geopotěru nebo georobotků, by jistě zajímalo, jak to s nimi bude dál. Co kdyby se z nich stali stejně závislý geokačeři jako z tatínků? Nestačí, že to doma máte jednou, ale několikrát? Dvakrát, třikrát, čtyřikrát? Hrůza! Možná vás trochu uklidní, že tato proměna je málo pravděpodobná. Musím ale přiznat, že moje zkušenosti nejsou tak rozsáhlé a zahrnují jen malou část georobotků, ale za to všech možných věkových skupin. Přestože výsledek mého průzkumu není až tolik validní, já mu věřím.
Začneme těmi nejmenšími od 0 do 3 let. Tady je to jednoduché. Nemají tolik rozumu ani síly se ještě bránit. Obvykle se přepravují v geokočárcích, ti větší na ramenou silných rodičů. Nejúžasnější je skupina od 3 do 6 let. Absolutně nezdolné děti se šťastným výrazem, nadšení vším, co jejich rodiče vymyslí. Čím adrenalinovější zážitek, tím menší pud sebezáchovy mají. Obvykle jsou všude kolem a pořád něco vymýšlejí a do všeho se vrhají bezhlavě. Je „radost“ s nimi někam vyrazit. Vy už padáte únavou a oni po vás ještě poskakují.
Potom 6 až 11 let. Kritický věk. Už si dokážou postavit hlavu a dupnout. Plahočit se někde s rodiči už není taková zábava. Pořád je bolí nohy a brblají a brblají. Tady právě přichází ta rozhodující doba. Buďto jsou vytrvalí a pořád je to aspoň trochu baví, anebo jsou vším i vámi děsně otrávení.
A nakonec puberta. Tady přichází konečné rozdělení do dvou skupin. První je ta, která by vás mohla děsit. Založení vlastního nicku – pravděpodobnost mizivá. Druhá je ta častější - neskutečně otrávený geopuberťák, který všechny pokusy o začlenění do rodinných aktivit odmítá. Ve tváři má ten naprosto otřesný, znechucený, odpudivý všeříkající výraz. Než si zkazit celý den, raději je zapomenete doma. Vy jste šťastnější a věřte, že oni také. Tato malá studie zabírá i jednu samostatnou skupinu. Zhruba od 10 let mají rodiči založený vlastní nick a další 2 roky ukážou (obvykle rozhodne puberta), jestli vytrvají (opět malá pravděpodobnost) nebo skončí ve skupině geopuberťák.
Přeji vám hodně trpělivosti, stejně tento přirozený vývoj dokážete jen velmi málo ovlivnit.
Za tři roky geocacherské kariéry mého manžela jsem zjistila, že jeho návštěvy hospod nám dokážou změnit život. A to zásadně. Ne že by toho moc vypil (po třech pivech jsem opilá jenom já a i když všude píše, že je alkoholik, můžu potvrdit, že to není pravda), ale když není pod dohledem, vrací se s podivnými nápady. Můj šéf říká, že v hospodě se vymyslí spousta dobrých věcí a popsané pivní tácky jsou toho důkazem a navíc šéf má vždycky pravdu a je aspoň trochu normální. Ale když se jednoho zářijového večera vrátil z tohohle společensko-hospodského setkání s nejmenovanými revívry s tímhle posledním nápadem – „ za rok uděláme megáč“ – tak ten teda stál za to a nedal si ho rozmluvit. Už si moc nepamatuju, co jsem na to v té chvíli řekla, ale nic publikovatelného to nebylo.
Nikdy jsem nechápala, proč se organizují tyhle pijatyky za účelem utužování kolektivu. Teď už tomu rozumím. Stačí vymyslet nějaký hospodský event – je jedno s jakým tématem – a celá geocacherská komunita najednou ožije a jako jeden muž či žena buší do PC will attend. Stačí průměrně jeden takový eventík za měsíc a alespoň jednou týdně rezervace v nějaké příjemné hospůdce pro ty nejzarytější vytrvalce s věčnou žízní a chutí tvořit dějiny. A pak se jenom děsit s čím zas přijde.

Kdo je vlastně GeoŽena?


Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy