červenec 02 2020 17:51:42
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Galerie Picasa
Fotoalbum
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky tinyshark
Jak to začalo


Budou to čtyři roky, co se nám známí zmínili o nějaké hře. Prý geocaching, hledání pokladů. Jediné, co mi zůstalo v paměti, je kamarádka klepající si na čelo. Místo aby si užila dovolenou, hledali jakési kešky, až jim autobus málem ujel - to by nebylo tak zlé, nesměli by však být dva tisíce kilometrů od domova. Stejně ji nenašli.

Po nějaké době jsme se ocitli na akci pořádané manželem kamarádky. Prý event. Nevím, co to je, ale dalo se tam tancovat. Abychom našli svá místa k sezení, museli jsme umět čísla v morseovce. A vstupenka, kde místo adresy jsou nějaké souřadnice? Nemyslitelné. Ale společnost byla velice příjemná a večer rychle a zábavně utíkal. Za rok opět. Jen tu morseovku jsme už nepotřebovali. Na této akci jsem poznala nový význam slova mudla. No tak jsem mudla. No a co? Ale moje drahá polovička už byl zadrápnutý. Měsíc před vánoci jsem poletovala po městě a sháněla GPS s přesně danými parametry. Není, nemáme, to jsme doprodali. Až v jedné prodejně jsem narazila na sympatického prodavače, který obvolal pobočky a požadovanou GPS objevil. Hurá, mám dárek. Tak se z mého manžela stal kačer.

Občas jsem našeho živitele na lovu doprovázela, avšak velice zřídka. Kam to zas jedeš? Na kole? Tak to se mnou nepočítej. Jenom kousek? Třicet kilometrů? Já ještě musím žehlit! (Nenávidím žehlení). Pak přišla dovolená. Museli jsme naštěstí přetrpět jen pár keší. Jednu jsem našla já, tak byl náš lovec vzat na milost. Ale co je na tom zajímavého, když někam musím jet, pak ještě jít, mezitím čekat deset minut, než chytím nějaké satelity? A co ty logy? To je děs, takto ničit češtinu. Jsem technik, nemám humanitní vzdělání, ale proč proboha někdo píše, že disejbluje keš? To nemůže napsat česky? A proč ten papír je logbook? A jakej owner? Co to je proboha za hru? Pak jsme si jednou v létě vyjeli úplně nevinně na kole. Kousek, pár kilometrů do polí. Tam někde je keš. Mikro. Další debilní název, jsem si pomyslela. Keš je v tamtom lesíku - slyšela jsem za sebou. Slezla jsem z kola a běžela k lesíku, vybrala jsem si stromek a čekala pod ním, až přiběhne rodinka s vlastníkem GPS-ky a prozradí, jak daleko a s jakým hintem (další nepochopitelný pojem!). Rodinka přiběhla. Hint zněl: podívej se nahoru. A tak jsem se podívala nahoru. Přímo nade mne, na strom, který jsem si z celého lesíka vybrala, aniž bych znala souřadnice. No a ona tam byla. Visela na větvičce a přímo se na mě smála. Ještě ten večer jsem vymyslela nick a zalogovala svoji první kešku. A čím víc jsem pročítala zážitky ostatních, tím víc mě to zajímalo. Čím víc jsem procházela geokešingové servery, tím víc jsem chápala ony výrazy, bez kterých už se teď také neobejdu a dokonce je i občas před méně znalými obhajuji. Už totiž vím, proč se disejbluje, případně enejbluje, proč listing vymyslí owner, jak na to všechno dohlíží „retrívr“ (není zlatý, ale někdy by měl asi být), už vím, co obnáší multina, tradička, že mysterka zamotá hlavu a co si mám představit pod slovy - to je té pětka, to nedám. Z geomanželky se stala kačerka. A tím skončily osamocené výlety mého kačera. Má smůlu :-)

Obsah


Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
Hosté on-line: 9

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Kalendář akcí
<< Červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy