červen 20 2019 15:09:37
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky tinyshark
Jak na pětkové šifry


Nejlépe hlavou. Ovšem nemusí to být vždy hlavou vlastní. Několikrát jsem použila hlavu manželovu. Já jsem se totiž dobře vdala. Je fakt, že někdy by se hodil takový manžel, který úplně dobře neovládá sčítání a odčítání, obzvlášť při pohledu na výpis z účtu. Výhody svazku manželského s chytrým jedincem však převažují.

Jak to tedy je s těmi pětkovými? Nejdřív objevíte, že je publikovaná mysterka, ať už na mobilu, počítači nebo třeba jen náhodou přečtete maily (náš případ).

Teď to teprve začne. Pětka? To nedám. Kdo to zas vymyslel (nadáváte na ownera, přitom se však těšíte na luštění). Kolik lidí už použilo geocheck? Nikdo? Tak to zkusím. Přece nejsem tak blbý (á). Po dvou hodinách - asi teda jsem blbý(á). Nic mi to neříká. Geocheck nemáte čím nakrmit, ještě je brzo. Ani nevíte, jak luštit, natož jak z toho vydolovat souřadnice.

Uplynou další hodiny. Co kdyby to bylo přece jen v tom obrázku? Tak tedy po sté prolezete všechny možné programy pro zobrazení obrázků a stále nic. Průběžně kontrolujete geocheck. Stále nikdo. Přibývají však neúspěšné pokusy. Sakra, někdo z té změti čísel a písmen vydoloval souřadnice?
Uvědomíte si, že je pozdě. Je třeba nahnat děti do postele (zjistíte, že se nahnaly samy - není divu, mají víc rozumu než vy). Zjistíte, že jste zapomněli večeřet. Teď už to nemá cenu. Za chvíli budete snídat.

Před usnutím vám ještě hlavou proletí pár variant. Marně. Ráno sice víte, že vás něco napadlo, ale nevíte co a už si nevzpomenete.

Protože víte, že musíte živit rodinu, vstanete a jdete do práce. Pokud máte štěstí, můžete v zaměstnání nadále probírat luštící možnosti zatímco se tváříte velmi zaneprázdněně.

Hodiny v práci se vlečou. Konečně doma. Co geocheck? První vaše kroky vedou k počítači. Stále nikdo. Jen WN logy se množí. Bude nápověda? - píše jeden. Nechci nápovědu - reaguje druhý. Přišel jsem na šifru, za chvíli budu mít souřadnice - píše třetí a vy máte nutkání vrátit diplom (či maturitní vysvědčení) zpět škole. Takto vypadá závislost. Ale nechcete se léčit. Luštíte dál.

Dva dny jsou pryč, tři dny, rodina mezitím najela na udržovací proces, takzvaného autopilota. Že máš hlad? Něco si najdi. Že nemáš čisté ponožky? Ukliď si pod postelí, určitě ještě jedny najdeš. Po týdnu mrknete na geocheck. Zelený smajlík. Taky zezelenáte. Tentokrát závistí. V tu chvíli poznáte, co je to mít rozporuplné pocity. Na jednu stranu máte konečně klid - už se nemusíte honit, první už nebudete, tak můžete zvolnit a občas myslet i na něco jiného. Na druhou stranu - jak to, že jsem na to nepřišel také? Vždyť přece nejsem tak hloupý(á). A tak luštíte dál, sice s menší intenzitou, ale ještě to úplně nevzdáváte. Pomalu vás luštění přestává bavit. Už se vám podaří občas myslet i na něco jiného.

A pak to přijde. Jednoho dne vám hlavou probleskne další nápad. Že by to šlo tudy?
Vymýšlíte, analyzujete, kontrolujete geocheck. Červený smajlík ve stovkách, zelený stále jenom jeden (případně dva, ideálně žádný).

Rozechvěle naťukáte vyluštěné souřadnice a čekáte - červená. To ne. Tak to vypadalo slibně. Pořádně se podíváte a zjistíte, že by podle vás keš plavala v oceánu. Opravíte tedy délku a opět čekáte. Zelená. Uf. A je to za vámi. Máte obrovskou radost a přitom je vám vlastně líto, že už je po všem. Jdete odlovit, při psaní logu pořád mažete, máte toho plno na srdci a nemůžete se s ostatními podělit. Nesmíte přece ani naznačovat. Tak alespoň napíšete - byla to brnkačka. Sedl(a) jsem k tomu a do půl hodiny byly souřadnice na světě. A je vám líp :-)


Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy