červen 20 2019 15:08:47
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky tinyshark
Jak na (nepětkové) mysterky


V zásadě existuje několik základních možností.

V první řadě je ten nejméně pracný způsob, a to lovení ve smečce neboli přiřazení se k někomu, kdo má vyluštěno. Druhý způsob je o něco pracnější - bádáte tak dlouho, až objevíte souřadnice - kdekoliv a odkohokoliv. Tyto způsoby jsou ideální pro toho, kdo preferuje pobyt v přírodě a samotné odlovení keše před sezením doma nad mysterkou. O dalších pohnutkách pomlčím. Nejpracnější je způsob číslo tři - prachobyčejně si mysterku vyluštíte. O způsobu luštění bylo napsáno x statí, příběhů a doporučení. Já přidám x+prvé povídání založené na mých skromných zkušenostech vykoupených hodinami bádání, počítání, nadávání na ownery mysterek (nic ve zlém :-) a na sebe a hlavně zakončené radostným odlovením.

Miluju mysterky. A prvopočátek mé záliby vidím ve snaze vyluštit jednu nejmenovanou olomouckou mysterku s pověstným kamionem. Je mi to trapné, ale dobrovolně přiznávám, že díky této mysterce vlastním jeden pěkný výtisk pidiknížky velikosti 145 x 105 x 25 mm .

Pro vyluštění výše nejmenované mysterky mi tato knížka nepomohla, ale je tím prvním, po čem sahám, kdykoliv si nevím rady. Už jen listování knihou mi pomáhá utřídit myšlenky. Zjištění, že existuje tolik možných šifer a způsobů kódování a jejich kombinace mi dodá potřebné odhodlání mysterku zase zavřít a věnovat se něčemu jinému. Asi na minutu. Někdy ani to ne.

Záludné jsou mysterky s obtížností 1,5 nebo dvě. Někdy jsou tak triviální, že při vaší genialitě vás tak jednoduché řešení prostě nenapadne. Pak k prostému součtu 2+2 potřebujete derivace, logaritmy, kvadratické rovnice a někdy i integrály. Nakonec to za vás spočítá prvňáček.

Další zradou jsou obrázky. Co mám hledat? Počítat ovečky? Nebo ryby? Nebo je důležitá velikost obrázku? Mám hledat exif informace? ( Ptala jsem se programátora: „Jak se řekne exif informace česky?“ Odpověď: „Nijak“) Většinou nakonec zjistíte, že obrázek vůbec, ale vůbec není důležitý.

Zvláštní kapitolou jsou trojkové mysterky. Někdy jsou to zakuklené čtverky, jindy snadné dvojky - podle toho, na co zrovna myslíte vy nebo owner. Většinou si myslí owner a vy hádáte, co si to vlastně myslel a jestli vůbec myslel.

Ne, dělám si legraci. Hodně záleží na zkušenostech s luštěním a někdy taky na náhodě. Napadne vás nějaké řešení a je to správně. Pak máte pocit naprosté geniality. Obzvlášť když v lozích čtete, jak s tím kolegové nemohou hnout. Pak existuje bohužel opačný případ - a nebojím se napsat, že tento případ asi převažuje. Napadá vás řešení sice spoustu, ale žádné nevede k cíli. A vy čtete a čtete, jak si kolegové sedli nad mysterku a za pět minut, za ..... (libovolně dosaďte, ale určitě kratší dobu, než luštěním trávíte vy) minut měli vyluštěnou zcela jednoznačnou šifru. Vy sice nic jednoznačného nevidíte, zato máte jasno. Nevíte, co s tím. Mysterku odložíte buď abyste na ni zanevřeli, nebo ji vylovili ze šuplíku o nějaký čas později. Ona se usadí, zklidní a třeba později bude vstřícnější.

Že vám mé zmatené povídání v luštění moc nepomohlo? Ani nemohlo. Od toho tu mysterky jsou. Přece jen jednu radu dám. Není z mé hlavy a většina luštitelů ji bude znát. Přesto ji napíšu - jestliže nevíte kudy kam, zkuste to napasovat na morseovku.

vVVV Vvv vvV vVvv vvV vvv V vv V Vv vV vvv vvvv vVvv v vvV VvV v vvv v VvV :-)


Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy