červen 20 2019 16:09:51
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky tinyshark
Lov ve smečce


Jednoho krásného dne jsme se vydali na lov. Bylo nás osm a věkový součet činil 236 roků. Hrozné číslo. Nebo jinak. Průměrný věk 29,5 roků. To už bych si nechala líbit. Kdeže ty časy jsou. Dětem by se to ale nelíbilo, vždyť by přišly o nejkrásnější pubertální léta. Necháme to na dvou párech rodičů a dvou párech potomků ve věku od 13 do 17 let. Ideální věk na to být zavlečeni rodiči na předem neurčené místo za účelem pochodu předem neurčených kilometrů. Byli mezi námi tací jedinci, kteří hledali za každým keřem, ovšem ne kešky, ale co nejbližší cestu zpět k vozidlu, případně se snažili maskovat, abychom je tam nechali napospas osudu a vyzvedli je až cestou zpět. To však není v případě okružní cesty zrovna lehce proveditelné.

Vydali jsme se tedy na první polovinu jedné pohádkové série v blízkosti Valašského Meziříčí. Než dorazilo spřátelené geovozidlo, stačili jsme odlovit v pořadí druhou keš série. Už tady jsme poznali, že to nebude jen obyčejná procházka. Tak strmý kopec dolů naznačoval, že dnešní den nebude zadarmo. Vozidlo dorazilo, posádka se vykulila ven a mohli jsme vyrazit. Odlovením zmíněné keše dohnali náš obrovský náskok a už jsme vyrazili na další.
Jakmile jdeme s touto kačerskou rodinou, nemůžeme počítat s chvilkou odpočinku. Galeje, rychlá chůze až skoro poklus a úprk z kopce do kopce - nebo je to jinak? Tak tedy po pravdě. Husím pochodem jsme se vydali na další zastavení. Naštěstí vedoucí výpravy usoudili, že nemusíme zrovna za šipkou, když těmi keři není vidět na druhou stranu a tuto trasu tedy obejdeme po silnici. Ve skupině osmi lidí se vyskytovaly celkem čtyři GPS přístroje. Je až s podivem, jak se díky tomu dokáže skupinka rychle navzájem ztratit. Naše přesné přístroje se nemohly domluvit a rozhodly se, že nás trochu pohoní po lese. Ještě že jsme měli mě. Musím se pochválit, jak jsem se naučila pěkně zacházet s telefonem. Poprvé ten den (nevím jistě, ale možná i naposled) jsem pomocí telefonu ukázala na daný objekt a s jemným zvoláním „kam lezete, když je tady“ jsem vytáhla krabičku z úkrytu. Hledači se vraceli z blízkých i vzdálenějších končin a dumali, jak je ty jejich přístroje mohly tak zradit.

Cesta za pohádkovými bytostmi pěkně utíkala, až jsme se ocitli v polovině. Radostně jsme seběhli z poněkud příkřejšího kopce. Někteří za vidinou zkrácení si cesty sešplhali kousek tak odhadem čtyřapůlky - dvě ruce, dvě nohy a pružný kořen, který snad vydrží naši váhu. Když jsme si vysypávali hlínu z botasek, přišel udivený zbytek týmu, čistý, nezadýchaný a hlavně zlomyslně pomlouvající. Taky jsme se pomstili. Velitel první skupiny totiž dole zjistil, že se špatně díval do GPS a tam úplně nahoře, co nejhustší je les, je bonusovka a přece ji tam nenecháme. Velitel první skupiny s velitelem druhé skupiny tu cestu zpět dostali za trest, no a já, protože nesmím nikde chybět, jsem je následovala za odměnu. To je to kačerské dělení.
Asi po půlhodině jsme opět seběhli dolů - tentokrát trochu lepší cestou - a přidali se k již zcela odpočinutému zbytku týmu. Nevím, jestli ty jejich úsměvy na tváři značily úlevu, že nás vidí a že se nám nic nestalo nebo jestli to byly úsměvy zaměstnanců psychiatrického ústavu, kteří ví, že bláznům se nemá odporovat.
Vyzbrojeni svačinami jsme pochodem vyrazili dál vstříc lepším zítřkům a ještě lepším keším. Za pochodu proto, že odpočinutá část týmu zjistila zpoždění oproti plánu.

Druhou polovinu série, která vedla po asfaltové cestičce v lese, jsme si opět náramně užili. Každá schránka jiná a přesto všechny tématické. U jedné z nejnápaditějších a taky určitě nejnáročnějších na vznik a údržbu jsme potkali ownerku, trochu jsme si popovídali a pokračovali dál. Tady jsem se opět ukázala jako naprosto nepoučitelná, protože jsem společně s mužským dospělým osazenstvem opustila ten slabší článek řetězu a sešplhávala k jedné přidružené keši. Přičítám nedostatku kyslíku v mozku tomu, že až dole jsem si uvědomila, že každý metr klesání bude vykoupen nejméně dvěma metry stoupání. Vím, že to teoreticky nesedí, ale prakticky je to tak. S vyplazeným jazykem jsme dorazili zpět k opuštěné skupince, abychom ji vzápětí opustili nadobro - tedy na zbytek cesty. Přece jen jsem doufala, že ještě v ten den uvidím můj milovaný domov, mého psa a hlavně moji postel. Zase jsem tedy šlapala z dalšího příkrého kopce (člověk by neřekl, jak vysoké hory na Moravě máme!), abych za chvíli zase pěkně vyfuněla nahoru. Cesta dolů přesto stála za to. To, co jsme objevili, byla ukázka toho nejlepšího, co geocaching nabízí. Hezká příroda, nádherné výhledy, výborná společnost a ta schránka .... prostě nádhera. S výšlapem nahoru to taky nebylo tak horké. Honil nás velký, už na pohled krvelačný a nebezpečný pes, že jsme si ani neuvědomili jak, a byli jsme nahoře. Pes vlkodlak se těsně pod vrcholem kopce otočil a odkráčel zpět dolů. Chvilku jsme ho bojácně pozorovali, jestli se náhodou nevrátí, ale schoval se za cihlu pohozenou u cesty a ztratil se nám z dohledu.
Tady je skoro konec příběhu. Chyběl už jen poslední kilometr cesty k autu, na které jsme sice viděli přes údolíčko, ale za šipkou to prostě nešlo. Tak jsme alespoň z dálky zamávali těm, které jsme u aut spíš tušili, než viděli. Po pár stovkách metrů následovalo velké uvítání a oddych dětí - no konečně!

Zhodnotili jsme výpravu jako velmi úspěšnou, prospěšnou a rodinu tmelící a vyrazili směr domov. Ze zážitků na této sérii budeme čerpat energii po celou zimu. Záměrně tu neuvádím detaily o nasbíraných keších. Jednak by povídání mělo několik stránek, a hlavně pokud byste se rozhodli tuto sérii navštívit také, mé povídání by vás připravilo o ty nejhezčí zážitky. Pokud zrovna nebydlíte na druhé straně republiky, pokud máte děti školkou či základní školou povinné, hledejte na mapě jižně až jihovýchodně od Valašského Meziříčí - skřítkové na vás budou čekat.

Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy