červen 20 2019 16:06:07
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
Geozápisky tinyshark
Jak jsem vyhrála válku (a nebo to bylo jinak?)


Lov ve smečce Keš. Mysterka. Obtížnost: 4. Terén: 2,5. Můj vlastní pocit: obtížnost: 2,5. Terén 4. Nerada totiž chodím do kopce.
Vyluštili jsme si souřadnice (ano, já jsem vyluštila souřadnice) a určili nejvýhodnější místo pro zaparkování. I tentokrát jsme utvořili tým s další potrefenou georodinou. Kamarádku zaujala moje příruční taštička, obsahující vše potřebné pro hledání (telefon), logování (propiska, CWG) a další podřadnější věci jako řidičák a občanka. Při té příležitosti jsem chtěla názorně ukázat, jak bravurně se v tašce orientuju a jak mám vše pěkně po ruce. Při praktické ukázce bezpečnosti jsem nadzvedla jednu chlopeň tašky a můj ani ne měsíc starý telefon se poroučel k zemi. Zmohla jsem se jen na pouhé sledování telefonu očima a modlila jsem se, aby ten kámen byl z co nejměkčího materiálu, pokud to u kamene jde. Náhodou jsem kamarádce tímto počinem ušetřila nějaký peníz za pořízení podobné tašky.
Už ji nechce.

Po úspěšném zamaskování poškrábaného krytu mobilu jsem se vydala za jedním z vedoucích naší geovýpravy. Naše výpravy mají vždy několik vedoucích. A vždycky to jsou naši milí manželé. Nevím, čím to je. Prý muži mají lepší orientační smysl. (V závorce musím polemizovat. Při naší někdejší cestě do Prahy v dobách prehistorických - tj. před vynálezem GPS - jsem já první poznala, že pod tímto mostem projíždíme už potřetí a že je tudíž něco špatně.)
Dva vedoucí naší skupiny určili směr (byla tu jen jedna možná asfaltová cesta, takže rozhodování bylo značně složité) a s údernou písní na rtech jsme se vydali vzhůru. Úderná píseň obsahovala zejména slova jako: nevrč, kopec, nepůjdu, nechci, počítač a bolíměnohy. Sloky stokrát obehrané písničky se občas obměňovaly, refrén byl ale stále stejný - milé děti, pokud se chcete dostat ještě dnes domů, a to autem, musíte si cestu domů zasloužit.

Asfaltová cesta se po pár metrech změnila v cestu lesní, úzkou, plnou kořenů a hlavně extrémně strmou. Aspoň tehdy mi to tak připadalo. Trénink ze zaměstnání, kdy část pracovní doby připadne na běhání z přízemí do čtvrtého patra a zpět, se zdál být nedostatečný.
Při výstupu ke keši mi chyběl kyslík, neboť sídlila v tak závratných výškách, ve kterých by se určitě mohl projevit i jeden ze symptomů vysokohorské nemoci: ztráta soudnosti. Jak jsem si ale přečetla, tento symptom přichází až s nadmořskou výškou 7000 metrů. To se podle nejnovějších informací na Hané nevyskytuje. Na druhou stranu, kdyby se google mapy aspoň trošku snažily, možná by i ty velehory vykouzlily.

Mezi lapáním po dechu a sledováním GPS jsme byli nuceni sledovat okolí, a to velmi bedlivě, neboť podle listingu se v tomto okolí vyskytují dobře utajované vojenské jednotky. Tyto jednotky mají být zásobeny zbraněmi bodnými, sečnými i palnými. Naštěstí jsme na žádné tajemné jednotky přicházející ze záhrobí nenarazili. Ohrozil nás však medvěd, který přeběhl jednomu z vedoucích výpravy přes cestu. Po malém výslechu se vedoucí přiznal, že si není zcela jistý velikostí toho medvěda a neochotně připustil, že se mohlo jednat o dobře krmeného zajíce. Po další jemné přesvědčovací metodě se nám povedlo přimět dotyčného, aby onoho záškodníka popsal, přičemž se ze záškodníka vyklubala veverka. Pravděpodobně. Ač je to už půl roku, dotyčný je stále přesvědčený o medvědovi. (Vzhledem k tomu, že v ZOO žádný únik nehlásili, víme své - nedostatek kyslíku, ztráta soudnosti.)

Díky tomu, že jsme ve výpravě měli odborníka na boj z blízka a hlavně z dálky, na boj v trávě vysoké i nízké, jsme se bez větší újmy na fyzickém zdraví (tím psychickým si nejsem zcela jistá) dostali až ke keši samotné. Podle listingu bylo třeba v případě doplnění schránky sáhnout pouze po předmětech spojených s vojenskou tématikou. Jediným odpovídajícím materiálem byl však sám vedoucí výpravy. Přes veškerou naši snahu se do schránky nevešel. Musela by být extra large. Navíc ho usilovně bránila jeho věrná manželka. Dali jsme mu tedy milost a zásobování municí a vojenským materiálem jsme nechali na dalších jednotkách.

Cesta zpět typu: šťouchni do mě a já se skutálím sám proběhla už bezproblémově. Tady musím ještě zmínit náš zážitek z noční keše, která vedla přibližně ve stejných končinách. Při pohledu na hvězdnou oblohu nad námi dcera pronesla: támhle krásně svítí jitrnice. Takže kdybyste někdy měli v přírodě hlad, stačí se podívat na Jitřenku a kousek si utrhnout. Jen ten chleba si musíte vzít z domu sami.

Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy