červen 20 2019 15:53:31
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky GeoŽena
Okurková sezóna

Admini GeoVysočiny se mě nedávno zeptali, kdy napíšu další článek. Asi se jim už zdá, že svoji dobrovolnou činnost zanedbávám. Tak trochu mají pravdu, jenže ono není o čem psát.
Se zimou přichází definitivně moje autorská krize a všechna zveřejnitelná témata jsou vyčerpána. Mám svoji okurkovou sezónu. Podle tety Wiki je to „vžitý termín, kterým je označováno letní období, kdy se děje minimum věcí, které by byly zajímavé ze zpravodajského hlediska (závorku o zaručených zprávách vynechám). Toto období je zároveň obdobím sběru okurek. Termín se objevil v Německu na konci 18. století“. Tolik Wiki. Co se okurek týká, znám okurky salátové, nakládané a kvašáky (ty nesnáším). Ale o ně zrovna nejde, navíc, co napsat o okurce. Všechny jsou zelené. Nedozrálé vypadají možná jako barvy GeoVysočiny. Zážitky z odlovů nikde, o klouzání na ledě, brodění sněhem nebo v břečce (to závisí na tom, co zrovna sype a jestli je pod nebo nad nulou) se moc psát nedá. To je buď bílo, nebo hnědo. Ještě možná šedo.
Maximálně jsem si letos před vánoci pořádně vykoupala boty v probořeném ledu (naštěstí kotníkové, jinak jsme to mohli hned otočit, navíc byly čisté i předtím, takže umýt vůbec nepotřebovaly). Kde se na lesní cestě vzala tak obrovská zamrzlá kaluž, to je záhada. Naštěstí mají botičky goretexovou vložku, takže kromě trošky studeného vlhka se to dalo ustát a odejít celou cestu až ke keši. Do kopce (můj oblíbený terén) a lesem. Pak tu máme jeden zasněžený pařez. Kdo má ale poznat, který je ten správný, když jich je kolem plno (to se poznalo, až jsme odhrabali kus mýtiny od sněhu). Zasypané čerstvým sněhem, žádné stopy, žádná pomoc. Odnesli jsme si akorát mokré rukavice a navlhlé nohavice, kdoví, kde ta krabice je. Jinak dál nic. Ach jo. Já chci jaro, já chci teplo! Já chci ven! Nesnáším zimu. Nuda, nuda, nuda. Zimní sporty nejsou mojí silnou stránkou (kromě bobování, ale boby pro moji váhovou kategorii už nevyrábí, leda bych si nacpala pytel senem a pití čaje s rumem nebo svařáku se prý mezi zimní sporty nepočítá). Když je venku zima, nechce se mi vylézt. Co je na omrzlém nose přitažlivého? A život společenský? Zdechnul pes, asi sežral ty kvašáky. Tohle období je tak dlouhé a nic se neděje. Hned jak opadne sníh, vyschnou lesní cesty, pudy se probudí a jsou neudržitelné (jen doufám, že to budou ty správné pudy, na zapalování lýtek už jsem stará). Ale zatím … nic.

Já čekám na okurky, takže ženy, kde jste? Sedíte za pecí? Kdo za mě bude psát?
Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy