červen 20 2019 15:40:44
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky tinyshark
Maminky nestárnou


Jsou keše, u kterých si řeknete: nemusím všechno. Pak jsou keše, které - jak se často píše - nenadchnou, ale ani neurazí. Dále jsou keše, u kterých si člověk uvědomí, proč ten geocaching vlastně provozuje. Nějak mám štěstí právě na ty poslední. Naštěstí.
Jenže jsem objevila ještě jednu variantu. A to keš, která popírá veškeré fyzikální zákony. No tak dobře. Fyzikální zákony tedy ne, ale zákony stárnutí určitě. Proč tedy maminky nestárnou?
Jednoduše, protože neumějí rovnice.
To takhle přijdete ke keši, kde máte na jednotlivých zastávkách správně zodpovědět různé úkoly. Cožpak o to, souřadnice další stage dostanete přímo pod nos, ale schránka má zámek s kódem, pro jehož získání musíte vyřešit nějaký ten příklad.
Pravda, někdo si se zámkem poradí i bez kódu. Vy jste ale čestný muž a šlechtic (pamatujete Arabelu?) a zámky neničíte. Aby nedošlo k nějakému nedorozumění, tak ještě doplním, že případně můžete být čestná žena, pak byste tedy byla šlechtična, ale to už v seriálu nezaznělo.
Teď se konečně dostávám k onomu nadpisu: proč maminky nestárnou?
Protože nechtějí. Protože se cítí věčně mladé. A hlavně proto, že jim to vyšlo v rovnici. Na jedné zastávce (nemám ráda slovo stage, nedá se to skloňovat) jsme zjišťovali, kolik bylo mamince let, když se jí narodila dcera. Také jsme tam měli za úkol zjistit, kolik bylo mamince a dceři po šesti letech. To není problém. Přičítat šest k nějakému číslu ještě umím. Ale vypočítat, kolik bylo mamince, jestliže dcera byla před šesti lety tolikrát mladší než maminka a teď je pouze x-krát mladší, to chce trošku matematiky. Prý matematiky pro základní školy. Tu mám. Dokonce i střední. A dokonce i vysokou. Takže když mi vyšlo, že dcera měla x roků a maminka 27, vypadalo to slibně. Když mi vyšlo, že po několika letech měla dcera x+6 roků a maminka opět 27, bylo mi jasné, že jsem přišla na geniální důkaz. Princip mladosti. Elixír mládí? Já jsem věděla, že na tom geokešingu něco bude :-)
Jenže vždycky se najde někdo, kdo vám nepřeje, kdo nesdílí vaše názory. A tak jsem byla donucena rovnici přepočítat. Nelíbilo se mi to. Proč bych se měla dobrovolně vzdát důkazu, že maminky nestárnou?
Tak si hýčkám vypočítanou rovnici, nedbám na matematická pravidla. Mně se líbí první výsledek. Můj matematický důkaz jasně prokázal to, v co jsme doufali vždycky. Maminky nestárnou. A běda vám, jestli budete tvrdit opak.

Poznámka na závěr: Tento příběh není smyšlený a jakákoliv podobnost se skutečnými kešemi či událostmi je čistě záměrná. Pouze určitá čísla jsou nahrazena písmenem X. Přece jen nemůžu vyzradit vše :-)

Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy