červen 20 2019 15:28:53
Navigace
Betatest GEOOL
České geocoiny
Fotoalbum
Galerie Picasa
Keš roku
Olomoucké geocoiny
Hledání ve fóru


 
Sledování ve fóru
Bookmarky GEOOL
Wiki českých reviewerů

GeoZápisky
Geoshopy

Geocaching.com

Sociální sítě
Regionální servery
BO!!!GEO
Czech GeoWest
ČAGeo
GeoBruntál
Geocacher
Geocaching.cz
Geocaching Plzeň
Geocaching Praha
Geocaching pro HB a okolí
Geojih.cz
GeoKladno
Geosever
GeoTřebíč
GeoVysočina
Klub Geocacherů Brno
Kutná Hora Geokešerská
RakoCaching
Tišnovské geopivko
Významné stromy
Návštěvnost
free counters
GeoZápisky GeoŽena
Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp

Říp – hora, kde se praotec Čech znaven dlouhým pochodem za hledáním kraje zaslíbeného, zastavil a pronesl onu bájnou větu o kraji mlékem a strdím oplývajícím. Historicky to prý sice není pravda, ale na někoho přece musíme hodit, že nebýt jeho lenosti (jak zpívá Nohavica) jsme se teď mohli někde v teple v plavkách válet.

Kdo na Řípu nebyl, jako by nebyl. A protože my jsme správní Moraváci, a protože my na Řípu ještě nebyli, zahrnuli jsme výšlap na tuto památnou horu do naší plánované Expedice Terezín. Nakonec to bylo cestou z Terezína a to byla chyba. Ono nějak přes víkend dost zapršelo. Zaparkovali jsme na zpoplatněném parkovišti (u každé hroudy a díry se něco vybírá) a vyrazili alejí pod horu. Na parkovišti bylo málo aut, tak jsme se těšili, že nás čeká dokonalé ticho. To by nás nesměli předjet tři auta Pražáků, nehledíc na zákaz vjezdu. Jo, pod dopravní obsluhu se schová kde kdo. Směrem nahoru nějakou tu kešku, malinovku, dokonce i earthku.


U rotundy pořídit pár fotek do rodinného alba a vzhůru dolů pro tu poslední keš, která na nás čekala blízko jedné z vyhlídek. Přístupová cesta byla hezky vyšlapaná a hezky kluzká. K vyhlídce to ještě šlo, ale pak nastal problém. Cestička užší, bláto klouzavější. A všude stopy klouzajících se bot. Chytáte se kde čeho, šutrů, stromečků i stromů, keříčků, trávy a vydáváte zvuky, jako jej, áj a slova, která se nedají napsat.

A teď teprve začíná ta pravá sranda. Pomalým sestupem se snažíte někam dostat, nevíte pořádně kam, cesta není na mapě vyznačená. Snažím se klouzat první, už mám i trochu náskok, když slyším: "k...a!" (volně přeloženo jako "sakra") Otočím se a co nevidím. Šasér objímá strom. O objímačích stromů jsem už slyšela. Stojí tiše u stromu, objímají ho rukama a meditují, teda spíš nasávají tu správnou energii. Akorát Šasér o toho seděl a strašně nadával. A když konečně „domeditoval“ a zvedl se, měl tu posvátnou mokrou půdu na (zadku?) kalhotách, rukách, dokonce i na GPS. A když zjistil, že sebou plácnul necelých 50m před cestou, tak začal znovu láteřit a vydrželo mu to celý kilometr až na parkoviště. Spotřeboval všechny ubrousky, ještě než došel k autu. Naštěstí jsme našli v kufru čisté oblečení (kanystr s vodou na mytí už patří mezi povinnou výbavu vozidla), takže po 10-ti minutové očistě (5 l vody z kanystru, půlka mýdla a igelitový sáček na všechno to špinavé) vypadal celkem přijatelně.

Doma jsme to posvátné bahno z Řípu vyklepali z balkonu, takže se dá říct, že máme i v té Olomouci u paneláku trochu toho Řípu.


Obsah


Keškoměrka
Keškoměrka CZ: čekající | v řešení
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Incorrect key file for table './2074@002dgeoolcz/geool_online.MYI'; try to repair it
Kdo je on-line
Hosté on-line: 0

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 582
Nejnovější člen: DemosaK
Kalendář akcí
<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Nadcházející eventy v ČR
Nástěnka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-01-2017 20:02
Dovoluji si Vás všechny pozvat na Koulování III. Kdy: 29. 1. 2017 v 15:45-17:15 Kde: Bowland – center , Šantovka Olomouc https://www.geocac
hing.com/geocache/
GC6Z975_koulovani-
v-zim-iii?guid=

29-12-2016 21:03
POZOR: Letterbox Hledá se Šipmy má nový listing... https://www.geoca.
..775145861e

16-12-2016 09:20
Omlouvám se všem, kdo jste se chystali na Slunovrat - jednak jsem to nestíhala a následně zvrtala odeslání listingu, takže to neprošlo. Slibuji,že to napravím v r.2017

26-10-2016 23:34
Geokalendář 2017 bude. Můžete poslat informace nebo fotky na e-mail vianney@volny.cz

26-10-2016 21:58
Také si dovolím malou reklamku :-) https://coord.inf.
..
Smile

Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Downloady
RSS - Fórum
RSS - Obrázky
RSS - Odkazy